Yhteystiedot

Neuvonta ja palveluohjaus henkirikoksen uhrien läheisille: 
050 401 2230 tai koordinaattori@huoma.fi

Jäsenasiat, ilmoittautumiset, laskutus (ma-ke): 
044 201 2230 tai toimisto@huoma.fi


Käynti- ja laskutusosoite:
Huoma – Henkirikoksen uhrien läheiset ry
Kansankatu 53
90100 Oulu

Huoman toimisto sijaitsee Oulussa järjestötalo Kumppanuuskeskuksen toisessa kerroksessa.

Toimisto on avoinna arkisin klo 916. 

Työntekijät

Toiminnanjohtaja Sanna Kalajanniska vaaleansinisessä takissa ja vaaleanpunaisessa kaulahuivissa.

Toiminnanjohtaja
Sanna Kalajanniska

vuorotteluvapaalla 1.4.2023 saakka

Kriisi- ja vapaaehtoistyön koordinaattori Terhi Kantanen sinioranssissa kaulahuivissa ja harmaassa lipallisessa hatussa.

Vs. toiminnanjohtaja
Kriisi- ja vapaaehtoistoiminnan koordinaattori 30.9.2022 asti
Terhi Kantanen

050 304 3332
toiminnanjohtaja@huoma.fi
Facebook

Asiakastyön koordinaattori 

050 401 2230
koordinaattori@huoma.fi

Järjestösihteeri Liisa Alanampa-Kantanen mustassa paidassa.

Järjestösihteeri
Liisa Alanampa-Kantanen
Toimistolla ma–ke

044 201 2230
sihteeri@huoma.fi
Facebook

Hallitus

Huoma ry:n toiminnasta vastaa jäsenistön valitsema hallitus. Vuosina 2021–2022 Huoman hallitukseen kuuluvat:

Puheenjohtaja
Miia Laakso
p. 050 5053 323
​puheenjohtaja@huoma.fi

Varapuheenjohtaja
Jukka Oja
jukka.oja@huoma.fi

Jäsen (talousvastaava)
Marja-Leena Hautamäki
marja-leena.hautamaki@huoma.fi

Jäsen
Jaakko Ahti
jaakko.ahti@huoma.fi

Jäsen
Sirpa Pusila
sirpa.pusila@huoma.fi

Varajäsen
Julia Järvelin
julia.jarvelin@huoma.fi

Varajäsen
Taina Koski
taina.koski@huoma.fi

Sihteeri
Sanna Kalajanniska 
toiminnanjohtaja@huoma.fi