Yhteystiedot

Puhelinnumero: 050 401 2230
Sähköposti: toimisto@huoma.fi

Käynti- ja laskutusosoite:
Huoma – Henkirikoksen uhrien läheiset ry
Kansankatu 53
90100 Oulu

Huoman toimisto sijaitsee Oulussa järjestötalo Kumppanuuskeskuksen toisessa kerroksessa.

Toimisto on tavallisesti avoinna arkisin klo 916. Heinäkuussa vietämme kesälomia.

Työntekijät

Toiminnanjohtaja Sanna Kalajanniska vaaleansinisessä takissa ja vaaleanpunaisessa kaulahuivissa.

Toiminnanjohtaja
Sanna Kalajanniska

050 304 3332
sanna.kalajanniska@huoma.fi
Facebook

Kriisi- ja vapaaehtoistyön koordinaattori Terhi Kantanen sinioranssissa kaulahuivissa ja harmaassa lipallisessa hatussa.

Kriisi- ja vapaaehtoistoiminnan koordinaattori
Terhi Kantanen

050 401 2230
terhi.kantanen@huoma.fi
Facebook

Järjestösihteeri Liisa Alanampa-Kantanen mustassa paidassa.

Järjestösihteeri
Liisa Alanampa-Kantanen
Toimistolla ma–ke

044 201 2230
liisa.alanampa.kantanen@huoma.fi
Facebook

Hallitus

Huoma ry:n toiminnasta vastaa jäsenistön valitsema hallitus. Vuosina 2021–2022 Huoman hallitukseen kuuluvat:

Puheenjohtaja
Miia Laakso
p. 050 5053 323
​puheenjohtaja@huoma.fi

Varapuheenjohtaja
Jukka Oja
jukka.oja@huoma.fi

Jäsen (talousvastaava)
Marja-Leena Hautamäki
marja-leena.hautamaki@huoma.fi

Jäsen
Jaakko Ahti
jaakko.ahti@huoma.fi

Jäsen
Sirpa Pusila
sirpa.pusila@huoma.fi

Varajäsen
Julia Järvelin
julia.jarvelin@huoma.fi

Varajäsen
Taina Koski
taina.koski@huoma.fi

Sihteeri
Sanna Kalajanniska 
sanna.kalajanniska@huoma.fi