Työntekijät ja yhteystiedot


Neuvontaa ja palveluohjausta henkirikoksen uhrien läheisille: 
050 401 2230 tai koordinaattori@huoma.fi

Toimisto on avoinna arkisin klo 916. 

Huom! Huoman toimisto on suljettu joululomien vuoksi 23.12.2022–1.1.2023.

Kriisi- ja vapaaehtoistyön koordinaattori Terhi Kantanen sinioranssissa kaulahuivissa ja harmaassa lipallisessa hatussa.

Terhi Kantanen
vs. toiminnanjohtaja

050 304 3332 
(myös WhatsApp)
toiminnanjohtaja@huoma.fi
Facebook

  • Toiminnan suunnittelu ja hallinto, yhteistyö, vaikuttamistyö, mediayhteydenotot

Wilma Väisänen
asiakastyön koordinaattori

050 401 2230 
(myös WhatsApp)
koordinaattori@huoma.fi
Facebook

  • Tuki ja neuvonta henkirikoksen uhrien läheisille, ohjausta palveluihin ja vertaistukeen, tukihenkilöpyynnöt, vapaaehtoisten ja ryhmien koordinointi
Järjestösihteeri Liisa Alanampa-Kantanen mustassa paidassa.

Liisa Alanampa-Kantanen
järjestösihteeri

044 201 2230 
(myös WhatsApp)
sihteeri@toimisto.fi / toimisto@huoma.fi
Facebook

  • Yhdistyksen viestintä, verkkosivut ja sosiaalinen media, jäsenlehden toimitus, jäsenasioiden hoito, somevapaaehtoisten koordinointi, Ikuisesti-korujen tilaukset, laskutus
Toiminnanjohtaja Sanna Kalajanniska vaaleansinisessä takissa ja vaaleanpunaisessa kaulahuivissa.

Sanna Kalajanniska
⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠toiminnanjohtaja

vuorotteluvapaalla 1.4.2023 saakka

Käynti- ja laskutusosoite:
Huoma – Henkirikoksen uhrien läheiset ry
Kansankatu 53
90100 Oulu

Huoman toimisto sijaitsee Oulussa järjestötalo Kumppanuuskeskuksen toisessa kerroksessa.

Hallitus

Huoma ry:n toiminnasta vastaa jäsenistön valitsema hallitus. Vuosina 2021–2022 Huoman hallitukseen kuuluvat:

Puheenjohtaja
Miia Laakso
p. 050 5053 323
​puheenjohtaja@huoma.fi

Varapuheenjohtaja
Jukka Oja
jukka.oja@huoma.fi

Jäsen (talousvastaava)
Marja-Leena Hautamäki
marja-leena.hautamaki@huoma.fi

Jäsen
Jaakko Ahti
jaakko.ahti@huoma.fi

Jäsen
Sirpa Pusila
sirpa.pusila@huoma.fi

Varajäsen
Julia Järvelin
julia.jarvelin@huoma.fi

Varajäsen
Taina Koski
taina.koski@huoma.fi

Sihteeri
Terhi Kantanen
⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠vs. toiminnanjohtaja
toiminnanjohtaja@huoma.fi